POZNAJ WARTOŚĆ SWOJEGO STAREGO ROLEXA!

Jedno z najczęściej zadawanych pytań, które otrzymuję każdego dnia, brzmi: ile jest wart mój stary zegarek Rolex lub jaka jest cena mojego zegarka? Ponieważ kwestia ta była od wielu lat szczegółowo omawiana na wszystkich specjalistycznych forach Rolex, nie próbuję za pomocą tego raportu podważyć wniosków, a jedynie dodać więcej informacji o tym, jak określić wartość zabytkowego zegarka Rolex. Jak dowiedzieć się, ile jest wart mój zegarek Rolex? A potem, jak najlepiej to sprzedać?

Najczęstszą rzeczą do zrobienia, aby dojść do właściwej ceny, jest właściwe porównanie zegarków. Jeśli chcesz porównać, najpierw musisz dokładnie wiedzieć, co masz, aby móc to dokładnie porównać z innymi przykładami znanymi na rynku. Mój poprzednio napisany „Przewodnik dla kupujących Rolexa w stylu vintage” pomoże Ci określić oryginalność Twojego repliki zegarków szwajcarskich. Prawie wszystko z dawnej kolekcji Rolex jest obecnie warte zakupu, jeśli ma jeszcze wszystkie oryginalne części, tak jak wtedy, gdy został dostarczony przez Rolex, a koperta nie został mocno wypolerowany.Oryginalna forma błyszczących i matowych wykończonych części koperty, ostre krawędzie i gwint śruby muszą być nienaruszone, aby można je było oznaczyć jako potencjalnie kolekcjonerskie.

Gdy Twój zabytkowy Rolex wymieni części, nawet z późniejszymi oryginalnymi częściami Rolex, możliwość kolekcjonowania szybko spada. Oczywiście, jeśli dotyczy to tylko wkładki ramki, nadal można znaleźć na rynku te, które pasują do okresu, aby zamienić ją z powrotem na oryginał. Znacznie trudniej jest jednak znaleźć właściwą tarczę, która została zmieniona przez światowych dealerów Rolex podczas jednego z wielu serwisów, aby przywrócić wodoodporność i trwałość zegarka Rolex.

Kiedy ludzie przesyłają mi zdjęcia swoich Rolexów, często widzę, że wskazówki, koronka i kryształ zostały zmienione. Zmienione wskazówki są natychmiast widoczne dzięki niedopasowanemu podświetleniu tarczy i wskazówek. Poniżej wyraźnie widać niedopasowaną słuchawkę z podświetleniem na tarczy, ton wskazówek jest prawie zielonkawy, podczas gdy tarcza jest bardziej żółtawa. Poza tym wskazówka 24-godzinna nie jest zamontowana prawidłowo. To powinno natychmiast włączyć alarm, mówiąc ci, że stało się coś nieoryginalnego, ktoś nieprawidłowo go przywrócił…
rolex
Rolex podczas serwisów czyścił mechanizm, testował kopertę pod ciśnieniem, wymieniał uszczelki i często wymieniał też wskazówki, aby znowu zaczęły świecić. Po 1964 radowe były zakazane, a później trytowe straciły swoją luminancję w ciągu 15 lat. Dlatego zanim zaczniesz porównywać swój Rolex z innymi, bardzo dobrze jest dokładnie sprawdzić, czy wszystkie części są oryginalne. W kolekcjonowaniu zegarków Rolex prawie nie ma stałych zasad. Zawsze są wyjątki, o których można się przekonać, zagłębiając się w świat starych zegarków Rolex. Zacznijmy jednak od najczęstszych podstaw, sprawdzając najważniejsze informacje, które musisz zebrać, rozpoczynając analizę repliki zegarków Rolex.
Przedstawiony okręt podwodny

Numer referencyjny jest w większości wygrawerowany między uszami na godzinie 12. Na przestrzeni lat liczba zmieniała się z 3 na 4 cyfry w latach 30-tych, z 4 na 5 cyfr w połowie lat 80-tych i ostatnio z 5 na 6 cyfr dla najnowszych modeli. W przypadku niektórych wczesnych modeli z lat 30. i 40. widać, że referencja jest dodawana z tyłu obudowy. Jeśli znasz numer referencyjny, wiesz, jaki to model. Ponieważ większość modeli Rolex ma otwory w kopercie, w których pinezka mocno trzyma bransoletkę w kopercie, za pomocą małej szpilki można łatwo zdjąć bransoletkę i zapisać numer seryjny i numer referencyjny swojego Rolexa. Na końcu tego raportu podsumuję dla Ciebie najczęściej używane numery referencyjne Rolex.
Jako, że Rolex był sprytną firmą i ze względu na to, że na przestrzeni lat wyprodukowano wiele modeli Rolex, system, który stosowali od początku, polegający na oznaczaniu numeru seryjnego datą produkcji, był naprawdę świetny. Numer seryjny znajduje się między występami po przeciwnej stronie numeru referencyjnego, na godzinie 6. Od początku produkcji do 1 miliona egzemplarzy seryjnych wyprodukowanych do 1954 roku, Rolex zaczął od nowa od 1 do 1 miliona w 1964 roku. Następnie w 1986 roku osiągnął prawie dziesięć milionów (9 999 999 egzemplarzy) i zaczął używać znaku określić rok produkcji. W przypadku niektórych wczesnych modeli z lat 30. i 40. widać, że numer seryjny został dodany z tyłu obudowy. Na końcu tego raportu podsumuję dla Ciebie listę numerów seryjnych Rolex i dat ich produkcji.

Teraz już wiesz jaki model posiadasz iz którego jest rocznika, to już ważna informacja do ustalenia przybliżonej wartości Twojego Rolexa. Następnie powinieneś dowiedzieć się, czy Twój zegarek Rolex jest nadal w całości oryginalny, czy też zawiera części nieoryginalne / późniejsze części zamienne. Nauczenie się szczegółowego porównywania starych zegarków Rolex wymaga lat praktyki, ale mimo to postaram się pomóc Ci we właściwym kierunku.

Tak wiele tarcz Rolex z tak wielu różnych modeli, ale kiedy zaczniesz je studiować, odkryjesz więcej różnic dla tego samego typu tarczy. Pod tarczą Black Oyster Daytona wszystkie wyglądają tak samo, ale w szczegółach istnieją niewielkie różnice. Może to być użyta czcionka, szeryfowa lub bezszeryfowa. Umieszczenie na tarczy nie zawsze jest spójne, ale różni się w zależności od modelu. Frazes używany do każdej partii/modelu jest często zmieniany po tym, jak się zestarzał i zmęczył, w zależności od popularności modelu widzimy wiele zmian w szczegółach. Znajdź poniżej porównanie ref. 6240 Daytona i później ref. 6263/6265, bardzo trudno to zobaczyć, ale rzeczywiście właściwy tekst stał się bardzo małym tekstem szeryfowym…..

W niektórych przypadkach widać również znaki producenta tanie repliki zegarków, poniżej pośrodku po prawej stronie znajdują się napisy wykonane przez zegarmistrza, który go serwisował, jeśli zaczynają się od GE, wiesz, że Genewa oficjalnie go serwisowała, ale w prawie wszystkich przypadkach są to znaki nie podając więcej informacji, może poza datą, ponieważ każdy zegarmistrz używa własnego systemu. Niemniej jednak, jeśli zauważysz te znaki serwisowe po wewnętrznej stronie dekielka, istnieje duże prawdopodobieństwo, że poza wyczyszczeniem mechanizmu, zamieniono wskazówki, szkiełko i koronkę, ponieważ odbywało się to prawie automatycznie przy każdym serwisowanym zegarku. Rolex chce przywrócić swoje zegarki jako wodoodporne.

Wróć